1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

آیا کراتین باعث افزایش رشد مو می شود؟

کراتین نامی برای نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در رشته های مو یافت می شود که به رشته های مو  ساختار  می دهد. به همین دلیل است که بسیاری از کراتین را به عنوان یک پروتئین تقویت کننده می دانند.

کراتین مو

کراتین مصنوعی  در درمان موهای آسیب دیده و به قول معروف وز  استفاده می شود که برای صاف کردن و درخشش مو طراحی شده اند. اگر موهای خفیف دارید یا موهای شما خشک و آسیب دیده است، ممکن است وسوسه شوید که یک درمان کراتین برای صاف کردن مو و اضافه کردن درخشش بیشتر به آن از کراتین استفاده کنید. با این حال، درمان های کراتین، به علت مواد تشکیل دهنده و حرارت بالا مورد نیاز برای انجام این تکنیک، در واقع باعث آسیب بیشتر به مو می شود. در یک سالن آرایش ، برای درمان از کراتین ها که با فرمالدئید مخلوط می شوند و با یک آهن ملایم به موها اعمال می شوند و پروتئین را به موهای شما می چسبانند. این یک درمان نیمه دائمی است که کوتیکول یا همان (لایه بیرونی) مو را هموار می کند و موهایش را به سمت ابریشمی شدن صاف می کند.

 

شرکت ها و سالن های آرایشی که خدمات کراتینه را ارتقا می دهند می گویند که شما می توانید فولیکول های مو یا همان لایه های بیرونی را با کراتین احیا کنید و ادعا کنید و این یک درمان غیر مضر است. با این حال، بسیاری از متخصصان پزشکی در مورد درمان هشدار می دهند زیرا فرمالدئید یک ماده شیمیایی خشن و بالقوه خطرناک است که با سرطان ارتباط دارد. علاوه بر این، با استفاده از موهای مسطح در دمای بالا 450 درجه فارنهایت به منظور درمان کراتین همچنین می تواند به مو آسیب برساند، ساختار کراتین طبیعی را در رشته های مو خراب می کند. به همین علت، کراتین و ریزش مو می توانند دست در دست بگیرند و درمان های کراتین می تواند باعث ریزش بیش از حد مو و ریزش مو شود. اگر درمان کراتین لازم داشته باشید که به موهای شما را آسیب برساند، بهتر است از بهترین راه درمان که کوتاه کردن موهای نازک و جلوگیری از درمان های کراتین در آینده می باشد.

برای تقویت موهای سالم به دنبال و تغذیه آن از درون و پایه ای باشید و مطمئن باشید که یک رژیم غذایی متعادل از ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین های دریایی بخورید یا یک مکمل رشد موی طبیعی که به طور بالینی ثابت شده است و حاوی مواد تشکیل دهنده طبیعی است استفاده کنید. تمیز نگاه داشتن مو ها با شامپو های ملایم و ماسک های مو که حاوی روغن های طبیعی و کراتینه ملایم می باشد برای تغذیه موها مناسب می باشد. یک شامپو خوب و یک ماسک موی مناسب به شما کمک می کند محیط ایده آل برای رشد سالم مو را ایجاد کنید. شامپو و ماسک های حاوی بیوتین، روی و کراتین را انتخاب کنید تا موهایتان را صاف، براق و ضخیم کنید. به آرایشگر خود بگویید که بین موهایتان را خلوت کنند این کار باعث می شود موهایتان ضخیم تر و سالم تر شوند.

آیا کراتین باعث ضخیم شدن  مو است؟

کراتین یک پروتئین مهم ساختاری است و قطعا می تواند با ضخامت مو کمک کند. با این حال، باید از آن به درستی استفاده شود. درمان های کراتین ممکن است بتوانند موها را صاف کنند اما در این روند آسیب می بینند. این به این دلیل است که محصولات مراقبت از کراتین حاوی مواد تشکیل دهنده ای غیر از کراتین (مانند فرمالدئید) و گرمای زیاد ابزارهای مورد استفاده در کراتینه کردن مو طوری طراحی شده که می توانند مو را بسوزانند و  بشکنند و باعث بروز آسیب های جدی شوند. در واقع، محصولات کراتینه کردن مو، بارها توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده (OSHA) برای  وجود فرمالدئید بالاتر از موارد مجاز در ایالات متحده مورد منع قرار گرفته است. با این حال، کراتین می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، کراتین باعث می شود مو کمتر در معرض شکستگی قرار گیرد. این به این دلیل است که کراتین به لبه های خشن از موها با پوشش کوتیکول، باعث صاف کردن آن و ترویج درخشندگی و قدرت پیوند می دهد. سرم تغذیه کننده کراتین یا الیکسیر همچنین موها را تقویت می کند و باعث  ضخیم تر شدن موی سر می شود. شامپو ها ، ماسک ها  و محصولات مشابه که حاوی کراتین هستند، یک روش سریع و موثر برای ریزش مو هستند. 

منبع مقاله