1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

آیا کراتین باعث افزایش رشد مو می شود؟

کراتین نامی برای نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در رشته های مو یافت می شود که به رشته های مو  ساختار  می دهد. به همین دلیل است که بسیاری کراتین را به عنوان یک پروتئین تقویت کننده موی سر می دانند.

کراتین مو

کراتین مصنوعی  در درمان موهای آسیب دیده توسط رنگ مو و حرارت دستگاه های سشوار و اتو مو و به قول معروف وز  استفاده می شود که برای صاف کردن و درخشش مو طراحی شده است. اگر موهای ضعیف دارید یا موهای شما خشک و آسیب دیده است، ممکن است وسوسه شوید که یک درمان کراتین که سالن های آرایشی بسیار تبلبغ می کنند برای صاف کردن مو و اضافه کردن درخشش و حالت ابریشمی سالم بیشتر استفاده کنید. اما کمی صبر کنید , بهتر لست ابتدا با روش درمان با کراتین و مواد تشکیل دهنده آن آشنا شوید .

 

در واقع در ابتدا باید بدانید که مواد تشکیل دهنده ماده ای که برای درمان کراتینه استفاده می شود و حرارت بالا مورد نیاز برای انجام این تکنیک، با اینکه باعث زیبا تر و سلامت تر نشان دادن موقتی موها می باشد اما باعث آسیب بیشتر به مو و ساختار بیرونی آن می شود و در بلند مدت مشکلات آن را خواهید دید.

در یک سالن آرایش ، برای درمان از کراتین ها که با فرمالدئید مخلوط می شوند و با یک ماده آهن ملایم به موها اعمال می شوند و پروتئین را به موهای شما می چسبانند. این یک درمان نیمه دائمی و موقت است که کوتیکول یا همان (لایه بیرونی) مو را هموار و موهایتان را به سمت ابریشمی  و صاف شدن می کشاند.

 

شرکت ها و سالن های آرایشی که خدمات کراتینه را ارتقا می دهند می گویند که شما می توانید فولیکول های مو یا همان لایه های بیرونی را با کراتین احیا کنید و ادعا می کنند که این یک درمان غیر مضر و دائمی است. با این حال، بسیاری از متخصصان پزشکی در مورد درمان کرا تینه مو ها هشدار می دهند زیرا فرمالدئید یک ماده شیمیایی خشن و بالقوه خطرناک است که با سرطان ارتباط دارد. علاوه بر این، با استفاده حرارت به مو ها در دمای بالا 450 درجه فارنهایت به منظور درمان کراتین  می تواند آسیب های جدی به مویتان برساند، این مدل درمان کراتینه ساختار کراتین طبیعی را در  بافت رشته های مو خراب می کند. به همین علت، با استفاده مکرر درمان کراتین مطمئن باشید تا آینده ای نه چندان دور با ریزش مو  دست به گریبان خواهید بود.

 اگر  احساس می کنید که مو هایتان ساختار سلامت خود را از دست داده اند و یا می خواهید مو های صاف تر و ابریشمی تر و زیبا تری داشته باشید ، بهتر است از بهترین راه درمان که درمان پایه ایی می باشد استفاده کنید . برای شروع  با شستشوی مو ها با شامپو هایی با قلیایی پایین و حاوی عصاره های دانه های ویتامینه و شامپو کراتینه و همچنین استفاده از سرم مو های کراتینه و ماسک مو کراتینه و کوتاه کردن مقداری از مو هایتان شروع کنید.

برای تقویت موهای سالم به دنبال و تغذیه آن از درون و پایه ای باشید و مطمئن باشید که یک رژیم غذایی متعادل از ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین های دریایی بخورید یا یک مکمل رشد موی طبیعی که به طور بالینی ثابت شده است و حاوی مواد تشکیل دهنده طبیعی است استفاده کنید. تمیز نگاه داشتن مو ها با شامپو های ملایم و ماسک های مو که حاوی روغن های طبیعی و کراتینه ملایم می باشد برای تغذیه موها مناسب می باشد. یک شامپو خوب و یک ماسک موی مناسب به شما کمک می کند محیط ایده آل برای رشد سالم مو را ایجاد کنید. شامپو و ماسک های حاوی بیوتین، روی و کراتین را انتخاب کنید تا موهایتان را صاف، براق و ضخیم کنید. به آرایشگر خود بگویید که بین موهایتان را خلوت کنند این کار باعث می شود موهایتان ضخیم تر و سالم تر شوند.

آیا کراتین باعث ضخیم شدن  مو است؟

کراتین یک پروتئین مهم ساختاری است و قطعا می تواند با ضخامت مو کمک کند. با این حال، باید از آن به درستی استفاده شود. درمان های کراتین ممکن است بتوانند موها را صاف کنند اما در این روند آسیب می بینند. این به این دلیل است که محصولات مراقبت از کراتین حاوی مواد تشکیل دهنده ای غیر از کراتین (مانند فرمالدئید) و گرمای زیاد ابزارهای مورد استفاده در کراتینه کردن مو طوری طراحی شده که می توانند مو را بسوزانند و  بشکنند و باعث بروز آسیب های جدی شوند. در واقع، محصولات کراتینه کردن مو، بارها توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده (OSHA) برای  وجود فرمالدئید بالاتر از موارد مجاز در ایالات متحده مورد منع قرار گرفته است. با این حال، کراتین می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، کراتین باعث می شود مو کمتر در معرض شکستگی قرار گیرد. این به این دلیل است که کراتین به لبه های خشن از موها با پوشش کوتیکول، باعث صاف کردن آن و ترویج درخشندگی و قدرت پیوند به مو هایتان می دهد. سرم تغذیه کننده کراتین یا الیکسیر همچنین موها را تقویت می کند و باعث  ضخیم تر شدن موی سر می شود. شامپو ها ، ماسک ها  و محصولات مشابه که حاوی کراتین هستند، یک روش سریع و موثر برای ریزش مو هستند. 

انواع محصولات مراقبت و آرایش مو را در سایت فروشگاهی دوتایی دات کام با بهترین قیمت بازار کشور (تکی و عمده) 

منبع مقاله