1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.90 (5 Votes)

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

انواع نیم تنه یا سوتین زنانه

 

در ابتدای این مقاله بهتر است تفاوت بین نیم تنه و سوتین را بیان کنیم تا شما بهتر با کارکرد و موارد استفاده هر کدام آشنا و نسبت به خرید و استفاده هر کدام (سوتین یا نیم تنه) آگاه باشید.

تفاون اساسی نیم تنه و سوتین در سایز این دو می باشد بدین صورت که در نیم تنه های سایز وجود ندارد به قول معروف (فری سایز یا بدون سایز) می باشد.و برای اکثر سایز های سینه استفاده می شود زیا حالت کشی دارند و کار اصلی آن جمع کردن و بالا نگه داشتن سینه ها هست.نیم تنه ها عموما بصورت طرح اسپرت (ورزشی) در بازار موجود می باشد.در سایت دوتایی دات کام می توانید انواع نیم تنه زنانه را مشاهده نمایید.

سوتین ها دارای سایز هستند و عموما شروع سایز سوتین ها از 70 تا 85 برای سایز های نرمال و پر مصرف هستند و سایز های 85 تا 120 برای سایز های بزرگ سایز مورد استفاده دارد.سوتین ها برخلاف نیم تنه ها که عموما در طرح و مدل اسپرت ساخته می شود در انواع مختلف فانتزی , گیپور , نخی , طبی و ... در بازار موجود می باشد. 


در این مقاله انواع مختلف سوتین معرفی می شود تا براساس انواع فرم بدن خود و مورد استفاده، بهترین سوتین را انتخاب کنید و نتیجه مورد نظر را داشته باشید.

 


1.سوتین نیم فنجانی

این سوتین نوعی از نیمه باز است که در آن سوتین در پایین بوده برای نگهداری سینه در حالتی که لباس های دکلته و حالتی که می خواهید سینه بطور کامل پوشش داده نشود استفاده می شود.


2. سوتین نواری

این نوع سوتین که به اسم سوتین زنجیری هم شناخته می شود و بیشتر برای مواردی مصرف دارد که افراد می خواهند سینه آنها در لباس به چشم نیاید و آنرا به نوعی مهار کند.از نیم تنه های زنانه نیز برای این کار استفاده می شود.

 نیم تنه اسپرت

3.سوتین فنجانی

این محصول برای ثابت نگه داشتن فرم و حالت سینه ها رو به بالا بکار می رود و خود شامل انواع گوناگونی می شود سوتین های اسفنجی فنر دار از جمله این مدل سوتین ها می باشد.

 

4.سوتین تبدیلی

سوتین قابل تبدیل و یا چند مدل شکل داد و برای این منظور از بند هایی تشکیل شده است که برای لباس هایی که حالت حریر و یا گیپور هستند طرح های جذابی ارائه می دهد.

 

5. سوتین پایین بند

این سوتین نیز از دسته محصول قبلی است ولی با این تفاوت که بند و قلاب آن در پایین بسته شده و در لباس های پشت باز می توان بدون دیده شدن استفاده کرد.

نیم تنه زنانه

6. سوتین نیمه فنجانی

این نوع سوتین بصورت مثلثی مایل بر روی سینه قرار گرفته به نحوی نوک پستان را پوشانده ولی بطور کامل سینه را نمی پوشاند و در بین سینه ها دارای فاصله است.

 

7. سوتین کلاسیک

سوتین فنجانی بطور کامل سینه ها را می پوشاند و محبوبترین نوع سوتین برای زنان و دخترانی است که دارای سینه های سایز بزرگ هستند و کسانی که می خواهند فرم سینه خود را حفظ کنند.

نیم تنه اسپرت زنانه

8. Mastectomy سوتین

این محصول نیز مانند سوتین فنجانی کامل است ولی در داخل آن مانند جیب است و برای کسانی که سینه های خود را پروتز کرده اند و یا براثر بیماری مجبور به برداشتن آن کرده اند مفید و مصرف دارد.

 

9. سوتین شیر دهی

این سوتین به هر دو نام نامیده می شود یعنی سوتین بعد زایمان و سوتین پرستاری، علت آن هم این است که هم بتوانند فرم سینه ها را حفظ نمایند و هر دو قابلیت این را دارند که در مواقعی که نیاز است بتوان قسمت جلویی آن را باز کرد و بدون درآوردن کامل سوتین از آن استفاده کرد.

نیم تنه اسپرت زنانه

10. سوتین کوچک کننده

این نوع سوتین مناسب بانوانی با سینه سایز متوسط تا بزرگ است که ترجیح می دهند سینه های شان کوچکتر ظاهر شود و براساس اندازه سینه و سوتین می توانند بین 1 تا 2 اینچ آنها را کوچکتر نشان دهند.

 

11.سوتین پد دار

این نوع سوتین دارای یک پد و یا لایه در قسمت زیرینش است تا سینه ها را بالاتر برده و آنها را بزرگتر نشان دهد و یا بر روی قسمت جلویی باشد و نوک پستان را محو نماید.

 

12.سوتین بالابرنده

این نوع سوتین با بالابردن سینه ها باعث نزدیک شدن آنها نیز شده که در نتیجه خط و شکاف سینه بیشتر و بلندتر نمایش داده می شود و برای مکان هایی که لباس های جلوباز پوشیده می شود بسیار کاربرد دارد.

 سوتین-زنانه

13. سوتین ورزشی یا T-back

سوتین ورزشی برای موارد پر تحرک بسیار مناسب است زیرا از نظر پزشکی از سلامت افراد حفاظت می کنند زیرا علاوه بر ثابت نگه داشتن سینه ها، با فرم خاص بندها حرکت شانه ها را آزاد می کند و از پشت بر روی کمر فشار وارد نمی کند.نیم تنه های اسپرت از این مدل سوتین ها محصوب می شوند.

 

14.سوتین طاقچه ای یا صدفی

این محصول به عنوان سوتین بدون فنجان و یا ربع فنجانی هم شناخته می شود که بیشتر حالت فانتزی دارد و زمانی که می خواهید یه نگهدارنده بسیار آزاد و بدون احساس فشار داشته باشید می تواند مفید باشد.

15.سوتین چسبی

معمول ترین نوع سوتین چسبی از جنس سسیلیکون است ولی انواع مختلفی نیز وجود دارد که با فوم ساخته شده اند و با توجه بر فرم خاص خود برای دو منظور خاص که مورد اول برای پوشاندن نوک سینه و کنترل آن در لباس (بویژه در لباس های مهمانی ) مورد دوم برای بزرگتر نشان دادن سینه در لباس های مختلف مورد استفاده است.

سایت فروشگاهی دوتایی دات کام پیشرو در فروش تکی و عمده انواع سوتین و نیم تنه زنانه با بهترین قیمت های بازار کشور