1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

انواع کرم پودر

کرم-پودر

فون مایع

فون مایع رایج‌ترین و محبوب‌ترین شکل  کرم پودر است زیرا استفاده از آن آسان است و پوشش طبیعی به پوست می‌دهد. مقداری از کرم پودر مایع را به صورت نقطه‌ای روی صورت بگذارید و با پد یا انگشت به همه جای صورت پخش کنید.

کرم پودر

این کرم‌ ها بسیار مرطوب و غنی هستند و چون بافت تقریبا سنگین دارند باید شما مطمئن شوید که خوب جذب پوست شده است. برای این کار از یک اسفنج مرطوب کمک بگیرید.

پنکک 

این کرم قدرت پوشش بیشتری دارد و معمولا به شکل پودر فشرده شده و به ۲ صورت چرب (سوپرا) و خشک (آکوا) موجود است و استفاده از آن به کمک اسفنج است.

پن استک

این کرم پودر بافت سنگین دارد و برای پوشش معایب پوستی و سرخی زخم بسیار مناسب است. مقداری از آن را روی محل می‌گذاریم و با یک اسفنج آثار آنرا محو کنید.

 

کرم-پودر-مایع

کرم پودر برای انواع پوست

کرم پودر پوست خشک

این نوع پوست به علت فقدان چربی، تیره و گرفته بنظر می رسد، و نور را به سختی منعکس می کند.

ممکن است باعث بروز خارش شود، به راحتی تحریک و ملتهب شود، و از طرف دیگر مستعد پوسته پوسته شدن است.

کرم پودری انتخاب کنید که حالت شادابی به پوست شما داده و نور را به اندازه کافی در چهره‌تان انعکاس دهد. به هیچ وجه از کرم پودر هایی مثل پنکک‌های خشک استفاده نکنید.

کرم پودر های مایع با پایه روغنی بهترین انتخاب برای شما هستند. اگر ابتدا پوستتان را مرطوب کنید.

و یک لایه پن استک یا فون چرب (سوپرا) روی پوستتان بزنید و بعد از کرم پودر مایع استفاده کنید.

 

 

کرم پودر مناسب پوست چرب

در حالت عادی، پوست چرب براق بنظر می رسد، و احساس چربی روی پوست وجود دارد. همچنین ممکن است منافذ بزرگتر از منافذ طبیعی پوست داشته باشد. اگر پوست شما چرب است هنگام خرید کرم پودر حتما به برچسب آن دقت کنید که روی آن کلمه (Oil Free) یا (Matt) نوشته شده باشد. در غیر این صورت نه تنها براقی پوست شما را تشدید می‌کند بلکه باید خودتان را برای زدن جوش‌های بد‌تر آماده کنید.

کرم پودر های مایع یا جامد با بیس آب و پنکیک‌های خشک انتخاب خوبی است. در صورتی که پوستتان نیاز به یک پوشش قوی‌تر دارد قبل از زدن کرم مایع با یک پد مرطوب یک لایه از فون خشک (آکوا) روی پوستتان بزنید.

کرم پودر مناسب پوست مختلط

این نوع پوست بسیار شایع است. گونه ها خشک هستند، همه منطقه ی T شکل صورت (یعنی پیشانی، بینی و چانه) چرب است. اگر پوست شما در این دسته قرار دارد باید یک کرم پودر مناسب پوست‌های خشک و یک کرم پودر مناسب پوست‌های چرب برای ۲ فصل سرما و گرما داشته باشید. در کل کرم پودر های مایع با پایه آب انتخاب خوبی برای پوست‌های مخلوط است.

کرم پودر مناسب پوست نرمال

پوست نرمال ایده آل‌ترین نوع پوست است. پوستی سالم و شاداب که چربی و آب متعادلی دارد. برای این پوست می توانید از هرنوع کرم پودر ی استفاده نمایید.

فیکساتور (تثبیت کننده)

پودرهای فیکساتور در رنگ‌های روشن تا تیره و در مدل‌های مات و شاینی موجودند. پودرهای فیکس معمولا برس یا پد مخصوص دارند و بعد از کرم پودر زده می‌شوند. نوع دیگری از تثبیت کننده‌ها هستند که فقط برای مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند مناسب است.

بیس

بیس‌ها در دو نوع ژله‌ای و کرمی و در ۳ رنگ بنفش، سفید و سبز موجودند. بیس بنفش برای پوست‌هایی با زمینه سیاه و کدر، سبز برای پوست‌های سرخ و سفید برای پوست‌های نرمال به کار می‌رود. برای دوام بیشتر کرم پودر کافی است اندازه یک عدس از بیس را قبل از کرم پودر به پوستتان بزنید.

کرم-پودر-کاش

پوشش کرم پودر

بسته به عیوبی که می خواهید بپوشانید، کرم پودر خود را انتخاب کنید:

پوشش سبک

بعضی از محصولات مایع و یا مرطوب کننده های رنگی، پوششی

سبک به شما ارائه می دهند که ظاهری طبیعی ایجاد می کند.

پوشش متوسط

این دسته از محصولات نیز طبیعی بنظر می رسند، اما می توانند

جوش ها و لکه های ناشی از افزایش سن را هم بپوشانند.

پودر ها، ترکیب کرم و پودر، و کرم های مبتنی بر مواد معدنی

همگی به شما پوششی متوسط می دهند.

پوشش کامل

خانم هایی که می خواهند تغییر رنگ پوست، زخم و سایر نواقص را بپوشانند، این گزینه را در نظر بگیرند.

رنگ پوست

هدف شما از استفاده کرم پودر این است که تمام دورنگی های سطحی پوست خود را از بین برده و تمام رنگ را یکنواخت کرده و آنها را به نوعی بی رنگ کنید و به یک رنگ تقریبا زرد کمرنگ برسید چرا که تمام پوست ها کم و بیش دارای زیر لایه تقریبا زرد رنگ هستند.

دقت کنید که کرم پودر شما باید بدون توجه به نژاد، گونه، ملیت، و سن، سایه هایی از رنگ های خنثی نظیر رنگ عاج فیل، خاکستری کمرنگ، برنز، قهوه ای کمرنگ، قهوه ای پر رنگ یا گردویی داشته باشد. به علاوه یک طیف نامحسوس زرد رنگ نیز در آن مشهود باشد، اما دقت کنید که به هیچ وجه از رنگ های نارنجی، صورتی، سرخ، سبز، خاکستری و آبی در آن به کار نرفته باشد. چنین سایه هایی به کرم پودر نه تنها شما را زیبا جلوه نمی دهد، بلکه تا حد بسیار زیادی چهره شما را مصنوعی می کند.

کرم پودر های color-matching یا کرم پودر هایی که با رنگ پوست منطبق می شوند هم، در رنگ های مختلفی وجود دارند که خودشان با رنگ پوست شما مخلوط و تنظیم می شوند.

 

چند توصیه برای استفاده از کرم پودر

همیشه بعد از زدن کرم پودر یک تکه پنبه بزرگ بردارید و خیلی آرام به صورت دورانی روی پوستتان بکشید. این کار اضافات کرم پودر را می‌گیرد.

اگر می‌خواهید قسمت‌هایی از بدنتان را هم کرم پودر بزنید به هیچ عنوان از کرم پودر های چرب استفاده نکنید. کرم پودر های آکوا که با آب مخلوط می‌شوند بهترین گزینه برای پوست بدن هستند.

کرم پودر های منعکس کننده ی نور، بهترین ها برای پوست خشک و پیرتر هستند. آنها با ایجاد یک سطح بر روی پوستتان باعث می شوند پوست، نور را منعکس کند و چهره ی خشک و کدر شما را روشن تر نشان دهد.

از کرم پودر های مخصوص پوست های چین و چروک دار برای پر کردن خطوط صورت و کاهش توجه به چین و چروک ها استفاده کنید.

تست کرم پودر

هنگام امتحان کردن رنگ های کرم پودر ، مواردی را نیز می بایست رعایت کنید که مطلب فوق را از اینجا می توانید بخوانید.

فروشگاه اینترنتی دوتایی دات کام پیشرو در فروش انواع لوازم آرایشی و بهداشتی بصورت تک و عمده در جنوب کشور و ارسال به سراسر کشور

منبع مقاله