1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

خانم ها از چه جنس و مدل لباس زیر استفاده کنند؟

لباس-زیر-زنانه

 

لباس زیر ی که می پوشید، بخشی از راحتی روز را فراهم می کند پس لازم است که هنگام خرید به این مسئله توجه کنید که چه چیزی را انتخاب می کنید. این موضوع درباره زنان بسیار حساس تر نیز هست زیرا متغیرهای فراوانی در سلامت آنها تاثیر گذار است.

 

 

شماره یک : لباس زیر بسیار تنگ نه تنها پوشیدن لباس زیر تنگ جلوه نامناسبی در پوشش ایجاد می کند، بلکه می تواند باعث افزایش شانس بروز بیماری های پوستی و ناحیه واژن، بویژه در دوران پس از یائسگی می شود. زنانی که دوران یائسگی را پشت سر می گذارند، واژن آنها رو به پیری گذاشته و پوشیدن لباس زیر تنگ که خط اثر آن بر روی پوست بماند، باعث التهاب بیشتر می شود، ولی در صورتی که دچار التهاب و خارش نشود، این مسئه برای شما چندان حاد نیست.

شماره دو : شکل دهی اگر لباس زیر تنگ را برای شکل و فرم دهی استفاده می کنید مانند انواع خاص سوتین و گن و ... در خطر ریسک بیماری قرار دارید. مشکل دیگری که بوجود می آید مانند گرفتگی های عصبی و کاهش گردش خون در آن نواحی خاص از بدن که منجر به بیحسی و ایجاد خارش و سوزش خواهد شد. در کنار این مشکلات، پوشیدن این اقلام باعث می شود که درآوردن آنها سخت تر شده و ناخواگاه افراد تمایل دارند دفعات کمتری به سرویس بهداشتی مراجعه کنند و به ناگاه بروز بیماری های عفونی را بوجود آورد.

شماره سه : الیاف مصنوعی و ابریشمی بیشتر لباس زیر های غیر استاندارد و غیر نخی، برای تنفس پوست ضعیف هستند که در ناحیه واژن باعث تجمع باکتری و بیماری خواهد شد. اگر می خواهید شرایط ایده آل تجربه کنید، تنها از لباس زیرهای از جنس پنبه و نخی استفاده می کنید تا از بروز بیماری های قارچی پیشگیری نمایید.

شماره چهارمشورت لامبادا اگر بدن شما پتانسیل بالایی برای تجمع قارچ و باکتری دارد، شورت لامبادا این وضعیت را بدتر می کند. شورت لامبادا به عنوان یک مسیر و ابزار برای انتقال باکتری از ناحیه مقعد به واژن، بویژه زمانی که افراد در حال حرکت هستند، تاثیر بیشتری دارد. این مطلب به این معنی نیست که هرگز نباید از این نوع شورت استفاده کرد ولی به محض مشاهده علایم آن، از پوشش مجدد آن جلوگیری کنید.

شماره پنجم : زیر پوش شب همانگونه که برای تولد لباس مناسب انتخاب می کنیم، برای زمانهای متفاوت نیز باید لباس زیر مناسب انتخاب کنیم. در هنگام خواب بدلیل اینکه ساعات زیادی در حال خواب هستیم که اگر تنفس پوستی مناسبی نداشته باشیم، باعث بروز ناراحتی خواهد شد. برخی از پزشکان معنقدند حتی نپوشیدن لباس زیر در هنگام شب بویژه برای زنانی که در دوران قاعده گی هستند، توصیه می شود.

شماره ششم : لباس زیر مورد استفاده در طول روز اگر لباس زیر با تنفس خوب مناسب است، ایا نپوشیدن لباس زیر بهتر نیست؟ پاسخ نه است زیرا پوشیدن لباس زیر یک مجموعه مشکلات دیگر بوجود می آورد چون لباس از نظر بهداشتی به اندازه لباس زیر دارای موازین بهداشتی و ضد حساسیت نیستند وبه فرض وقتی زنان شلوار جین می پوشند بدلیل ترشحاتی که در ناحیه واژن بوجود می آید، هنگام تماس و سایش با قسمت درونی شلوار، استعداد بروز بیماربیشتری می شود. از طرف دیگر این ترشحات واژنی وقتی شورت وجود نداشته باشد یا جذب نشده و مشکلات خاص خود را در پی دارد و یا جذب لباس اصلی شده و ایجاد لک بر روی لباس می کند. در ظاهر نپوشیدن لباس زیر بهتر است ولی تا زمانی که به جزییات آن توجه نشود.

شماره هفتم : لباس زیر عرق کرده زنان و مردانی که در طول روز بدنشان تعرق زیادی دارد، لازم است تا بطور منظم دو مرتبه در روز لباس زیر خود را تعویض نمایند مانند بعد از باشگاه، فعالیت های بیرون از منزل، فعالیت سنیگن بدنی و... محیط گرم و مرطوب بهترین شرایط برای تشکیل و رشد باکتری و قارچ است. برخی از پزشکان معتقدند زنان نباید از شورت کتان ، شورت کشی استفاده نمایند زیرا که این حالت باعث بوجود آمدن تعرق فراوان تر در مدت استفاده می شود. در مورد زنان هنگامی که نمی توانند شورت خود را عوض کنند می توانند حداقل در طول روز از پد های روزانه استفاده کنند و به راحتی آنها را تعویض نمایند.

شماره هشتم : مواد شوینده ضد آلرژی بوجود آمدن خارش و قرمزی در ناحیه بدن بدون هیچ سابقه دیده شده است؟ حتی اگر احساس می کنید که پوست شما حساس نیست ولی ناحیه واژنی شما نظر دیگری دارد. گاها ممکن است هنگامی که لباس های شما در خشکشویی است به دلیل همراه بودن با دیگر لباس ها بروز حساسیت نماید. مواد شوینده که از مواد معطر در آن استفاده شده است باعث ایجاد الرژِی در ناحیه واژن خواهد شد، پس بهتر است در خرید شوینده بیش از آنکه به نوع عطر دقت شود، به آلرژی زا نبودن آن دقت و توجه شود. خبر خوب زنانی که در دوران یائسگی به سر می برند، PH ترشحات آنها تغییر می کند و تمایل کمتر و بستر نامساعدتری برای ماندگاری و رشد باکتری و قارچ بوجود می آید.

منبع درج مقاله