1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

نکاتی برای خرید شال و روسری

   یکی از بهترین مزایای شال و روسری بین پوشاک زنانه این است که براي خريدن شال و روسري نياز به دانستن سايز نيست , پس می توانید با انتخاب طرح و رنگ مورد مورد پسند خودتان یا اطرافیان بدون پرو و تست آن را خریدداری نمایید .تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ و قيمت مناسب شال يا روسري که بطور متوسط با يك وعده غذاي خارج از منزل برابري مي كند‌، باعث شده که خانم ها در خرید و استفاده از آن دست و دلبازی به خرج داده و برای خود بعنوان ست کردن تیپ های گوناگون و برای  اطرافیان  بعنوان یک کادوی و یادگاری مناسب می باشد. اما در خرید شال و روسری می بایست نکاتی را رعایت کنید تا بهترین گزینه ی منطبق بر لباس شما باشد.

شال-زنانه

چند نكته ي زير مي تواند كمك قابل توجه يي به خريد شال و روسري مناسب كند.

در ابتدا می بایست به این توجه داشته باشیم که با توجه به تیپ و ظاهر خودمان یا شخصی که می خواهیم برای آن انتخاب کنیم  شال مورد استفاده ماست و یا روسری ؟

سر نخوردن، راحت بودن، علاقه به طرح های ساده یا سنتی و یا مدرن , نوع جنس شال و روسری (نخی , ابریشم , ساتن , ویسکوز و ...) از جمله مواردی هستند که می بایست در زمان انتخاب مد نظر قرار داد.

شال-ساده-رنگی

رنگ و طرح شال و روسري :

يكي از این فاکتور ها انتخاب طرح و رنگ شال و روسري است، شال و روسري همانطور که قبلا گفتیم يكي از متنوع ترين تعداد طرح و رنگ را در بین لباس زنانه را دارا است، اين تنوع در طرح و رنگ هم خود باعث انتخاب سخت تر می شود اما تعداد بالاتر را فراهم می سازد. ، به همين دليل بايد به نكاتي توجه نمود كه معمولا از چه مدل لباس ها و مانتو هایی استفاده می کنید؟ آیا از شال و روسری برای میهمانی ها استفاده خواهید کرد و یا برای استفاده روزمره می باشد.در زیر چند نمونه از طرح های معروف شال و روسری را نام می بریم:

شال-گیپوری

انواع مدل شال زنانه :

شال ها معمولا در اندازه 180*90 و یا 170*70 ارائه می شود .

1- مدل شال ساده در رنگ های مختلف : یکی از مورد پسند ترین شال های در بین خانم های ایرانی شال های بدون طرح و ساده در رنگ های مختلف می باشد .

2- مدل شال طرح دار سنتی : از این مدل شال ها می توان به شال های طرح  بته جقه و طرح های سنتی بصورت طرح از خود پارچه (چاپی) و یا بصورت گیپور حاشیه دوخت شال و یا خامه دوزی (گلدوزی) روی شال در بازار موجود است.  

3- مدل شال گیپور و حاشیه گیپور طرح دار : این مدل شال ها عموما در ابعاد 180*90 و با گیپور (تور) ظریف و یا ضخیم با طرح های سنتی و مدرن تولید می شود.این مدل شال ها می تواند تمام گیپور (توری) و یا حاشیه گیپور باشند بصورتی که قسمت بیشتر شال را پارچه نخی ساده و یا سنگشور تشکیل داده و قسمت حاشه آن را گیپور کار شده است.

4-  مدل شال سه متری یا شال هنرمندی : این شال ها بدلیل داشتن عرض و طول بیشتر از سایز متداول 180*90 می باشد.این مدل شال ها که به شال سه متری و یا شال هنرمندی معروف شده است معمولا در سایز 210*100 یا 220*100 یا 270*120 یا 290*140 به بازار عرضه می شود . این مدل شال ها دارای جنس های گوناگونی می باشد.از جمله جنس های شال سه متری یا گیپوری می توان به شال سوپر نخ سه متری , شال کنفی ساده سه متری , شال خامه دوزی سه متری و ... نام برد . 

شال-خارجی

انواع مدل روسری زنانه

1-روسری ساده بدون طرح در رنگ های مختلف : روسری ها غالبا دارای سایز 90*90 یا 100*100 و یا 120*120 تولید می شوند . روسری ساده در کشور ما با سه سایز گفته شده و معمولا با جنس های (نخی , ابریشم , ابریشم مامی , ساتن و حریر و ...) ارائه می شود.

2-روسری طرح سنتی : این مدل روسری ها دارای طرح های سنتی و مدرن از خود (چاپی) و یا خامه دوزی شده (گلدوزی شده) و یا حاشیه گیپور از جنس (نخی , ابریشم , ساتم , ابریشم مامی , حریر و ...) در بازار عرضه می گردد.

3-روسری قواره بزرگ و یا روسری قواره دار و یا روسری قواره 140 سانتیمتری : این روسری یکی از بارز ترین تفاوت هایشان در مدل با سایر روسری ها سایز و ابعاد آن می باشد.این مدل روسری های معروف به روسری قواره بزرگ در چند طرح ساده ساده و طرح دار با انواع مختلف جنس پارچه (نخی , ابریشم , ابریشم مامی , نخ و پنبه و ...) عرضه می گردد.

شال لبنانی

 جنس شال يا روسري :

جنس شال يا روسري يكي دیگر از نكات مهم انتخاب شال و روسري مناسب می باشد.

شال و روسري نخي : شال يا روسري هاي نخي زير مجموعه ي پارچه هاي پنبه اي مي باشد ، به راحتي شست و شو مي شوند ، بدليل عبور دادن هوا و گرما از خود و خنك بودن ، مناسب ترين جنس شال يا روسري براي فصل گرماست ، به راحتي اتو مي شود، كمتر از ساير جنس ها از روی سر سر ميخورد.

شال و روسري حرير : پارچه اي لطيف ، خنك ، سبك ، نازك و لخت است ، بدليل نازكي و کمتر رعایت شدن حجاب ، روسري هاي حرير بيشتر از شال حرير تولید می شود ، به نسبت جنس پارچه های دیگر در شال و روسری  ، قيمت آن گران تر است و بیشتر در میهمانی ها و مجالس از آن استفاده می شود.

شال و روسري ساتن : پارچه ي ساتن ، نوعي پارچه براق است  كه سطحي صاف دارد ، معمولا پشتشان مات است ظاهری شبیه به شال و روسری های ابریشم دارد به نسبت نمونه ي  ابريشمي قیمتی ارزان تر دارد و بیشتر بدلیل براقیت و حالت لیز خود بیشتر در تولید روسری از آن استفاده می شود. 

شال و روسري ابريشم : شال يا روسري ابريشم سبك و لطيف و مقاوم هستند ، چهار فصل استفاده شده و دير تر چروك مي شوند ، دارای رنگ های واقعی تر و براق تر می باشند و معمولا براي میهمانی و مجلسي استفاده شده و قیمتی بالاتر از سایر پارچه های استفادده شده در شال و روسری دارند.

 كيفيت ظاهري شال و روسري :

هنگام خريد روسري و شال ، اگر براي خودتان خريد مي كنيد ، به راحتي بيش از مد توجه كنيد ،اگر براي شخصي هديه مي خريد ، سليقه شخص مورد نظر مهمترين اولويت برايتان باشد ، نه نظر فروشنده يا مد روز و ... بسته بندي زيبا و شكيل هم از اهميت خاصي برخوردار است ، دقت كنيد كه شال و روسري خریداری شده را بخوبی چک کنید تا زده دار ، نخ كش ، لك ، جابجائي چاپ و ... نداشته باشد.

شال-هنرمندی

قيمت شال و روسري :

شال و روسری ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند که جنس و اندازه آن یکی از فاکتور های تعیین قیمت در شال و روسری می باشد. در کشور ما برای خرید شال و یا روسری می توانید از فروشگاه های لباس زنانه و یا فروشگاه های فروش شال و روسری موجود در بازار شهر ها و یا فروشگاه های اینترنتی دارای سایت و نماد اعتماد استفاده نمایید.قیمت تک فروشی شا و روسری از 5000 الی 10000 تومان شروع می شود و تا حدود 80 ال 90 هزار تومان ادامه می یابد. به شما توصیه می کنیم برای پیدا کردن بهترین قیمت ها شال و روسری ابتدا سایت ها را در اینترنت جستجو کنید چون سایت های فروشگاهی با در دست داشتن تعداد بیشتری تامین کننده شال و روسری (چه تولید کننده و چه وارد کننده) دارای قیمت کمتری نسبت به بازار می باشند . و نکته مهم تر این است که اگر می خواهید خرید اینترنتی داشته باشید . از سایت های دارای نماد اطمینان خرید نمایید مطمئنا همان چیزی که می خواهید بدون خرابی و مشکل تحویل خواید گرفت چون این گونه سایت ها توسط وزارت صنایع و معادن مرتبا مورد استعلام و بازرسی قرار می گیرند و نسبت به شکایات مشتریان پیگیری می کنند.

توضیح : تصویر نماد اعتماد را می توانید در زیر مشاهده و با کلیک کردن بروی آن تصویر کامل مجوز برایتان باز خواهد شد.در سایت هایی که این گونه می باشند براحتی خرید نمایید .

 logo  2018-04-14 17 47 51-نماد اعتماد الكترونیكی

انتخاب رنگ شال و روسری

در انتخاب رنگ شال و روسری می بایست به رنگ پوست و رنگ لباس های که عموما استفاده می کنید توجه نمایید. رنگ های پوست روشن بیشتر از شال و روسری های تیره و مات و رنگ های پوست تیره بیشتر از رنگ های شال و روسری روشن استفاده کنند.رنگ های شال و روسری را می توانید خارج از رنگ پوست با رنگ های لباس یا مانتو را ست کنید.رنگبندی های آبرنگی و طرح های شلوغ نیز در پوشش های مجلسی و میهمانی همیشه مورد استقبال بوده است.

 

در زیر روش های بستن شال و روسری که در مقاله های دیگر سایت آمده را می توانید مشاهده و با کلیک بروی آن مطالب را دنبال کنید.