حفظ سلامت پا در فصل تابستان

حفظ سلامت پا در فصل تابستان

 

حفظ سلامت پا برای حفظ سلامت بدن به قدری اهمیت دارد که به پا قلب دوم نیز گفته می شود و به شدت در توانایی و قدرت و ضعف بدن تاثیر دارد، پس اگر شما از پاهایتان غفلت کنید باعث بروز دردهای مزمن و مشکلات مختلف خواهد شد.

دکتر الیزابت کورتز از پزشکان شیکاگو و سخنگوی انجمن پزشکان آمریکا می گوید که خوشبختانه سالم نگه داشتن پاها کار آسانی است و با رعایت نکات زیر به راحتی قابلیت انجام دارد:

1.شستن و خشک نگه داشتن پا: سلامت پا با بهداشت پا شروع می شود و به بهتر آن است روزانه پا با آب شسشته شود و در هنگام دوش گرفتن با صابون به طور کامل شسته شده و قبل از پوشیدن جوراب و کفش کاملا خشک شود. قارچ ها رطوبت دوست بوده و محروم کردن آنان از محیط های مرطوب قدرت و سرعت پایداری آنان را کاهش می دهد، بخش مهم خشک کردن بین انگشت های پا است و حذف محیط مساعد برای رشد قارچ در پا است.

برای سهولت در شستن تمام زوایای پا می توان از شامپو بدن های متفاوت مانند شامپو بدن شیر، شامپو بدن آلوئه ورا و… به بهترین شکل شستشه شود.

حفظ سلامت پا در فصل تابستان

2.بررسی پا برای پیشگیری از مشکلات: هفته ای یکبار پاها را بویژه در کف پاها را بررسی کنید زیرا می توانند نشانه های برای سلامت یا بیماری باشد. همچنین تغییر رنگ در ناخن ها که نشانگر وضعیت تشکیل قارچ در ناخن هاست. اگر شما دیابت( بیماری قند) لازم است بازدیدها بیشتر و دقیق تر باشد تا از عفونت و زخم ها در صورت وجود به سرعت رسیدگی شود.

همچنین می توانید از انواع مختلف کرم پا که وظیفه بهبود گردش خون و افزایش آرامش در نواخی پا را دارند، استفاده شود.

3.کوتاه کردن ناخن پا: کوتاه کردن به اندازه ناخن پا و جلوگیری از کوتاه کردن بیش از حد نزدیک به پوست و گرد کردن شدید گوشه های ناخن که منجر به آسیب در انگشت پا شده و باعث بروز مشکل شود. استفاده از انواع مختلف ناخن گیرهای تخصصی که برای زیباسازی و فرم دهی و سلامت پا استفاده مانند ست های مانیکور ناخن بهره گرفته شود.

حفظ سلامت پا در فصل تابستان

4.ناخن نامناسب را با لاک نپوشانید: ناخن های بی رنگ، ضخیم، شکسته و یا حتی افتاده می تواند نشانه ای از آسیب ناخن در اثر وجود انواع آلودگی باشد. بهتر است برای استفاده از لاک ، هم در کیفیت لاک دقت شود و هم در مواقعی که سلامت پا وجود دارد پس از چند روز لاک ها با مواد حلال مانند پد پاک کننده برطرف شوند زیرا دارای مقدار کمتر آستون و مواد حلال مضر برای بدن هستند.

حفظ سلامت پا در فصل تابستان

5. مراقبت ویژه در مکان های عمومی : سعی کنید در باشگاه، رختکن و استخر های عمومی حتما دوش بگیرید، زیرا یکی از ایده آل ترین مکان ها برای رشد و تجمع باکتری و قارچ هاست.

6. اجتناب از استفاده مشترک محصولات مربوط به پا: شما می توانید با پوشیدن کفش و جوراب دیگران به تشکیل بیماری های پا کمک شایان توجه ای بکنید!! مهم نیست دقیقا چند مرتبه از وسایل مشترک استفاده می کنید زیرا در صورت وجود برخی مشکلات پوستی، حتی با یک مرتبه پوشیدن هم دچار مشکلات خواهید شد.

7. اهمیت جوراب مناسب: در هر پا بیش از 250000 غدد تعرق وجود دارد که همین غدد بهترین مکان امن برای باکتری ها هستند، پوشیدن جوراب نخی مناسب این شرایط را کاهش می دهد و سلامت بیشتری به پا می دهد از طرف دیگر پوشیدن جوراب های با درصد نایلون بالا و یا بسیار تنگ کاملا مضر بوده و برای سلامت پا مضر است.

حفظ سلامت پا در فصل تابستان

بهترین انواع جوراب ها، جوراب های تمام نخ هستند که علاوه بر لطافت بیشتر، در میزان تنفس و تعرق پا مفید هستند.

8.پوشیدن کفش با هوادهی بالا : کفش هایی که از چرم طبیعی است و یا کفش های ورزشی که دارای بافت مناسب جهت تنفس پا هست.

9.جراح خانگی نباشید : در صورت بروز هر مشکل در وضعیت سلامت خود شخصا اقدام به درمان پاهای خود نکنید، بویژه در حمام خلاقیت خود را برای پاهای نازنین خود به خرج ندهید!

در مورد محصولات بهداشتی موجود در سایت و سلامت و نحوه استفاده از آنها می توانید با تماس با دفتر فروشگاه اینترنتی دوتایی ، از کارشناسان ما در این زمینه اطلاعات تکمیلی بگیرید.