مدل های جدید شال و روسری
مدل های جدید شال و روسری

مدل های جدید شال و روسری

در چند سال گذشته همیشه مدل هایشال و روسری تغییر کرده و برای هر دوره ای یک طرح یا اندازه مورد توجه خانم ها بوده مثلا شال و روسری با طرح گلدار بزرگ یا کوچک ویا شال و روسری های قواره کوچک با عرض کم مورد توجه بود.اما در چند ماه گذشته این طرح و رنگ ها تغییر کرده است از سال ۹۵ کم کم شال و روسری ها بسمت قواره دار شدن پیش می روند و خانم ها از شال های بلند که به شال سه متری معروف شده و یا روسری های قواره بزرگ ۱۴۰ سانتیمتر مربعی بیشتر استقبال می کنند.

شال های قواره بزرگ : به اصطلاح سه متری دارای چندین جنس پارچه ای و چندین مدل (کنفی , سوپر نخ , نخی) هستند که با اینکه اصلاح سه متری برای آنها بکار می رود اما طول واقعی آنها از ۲ متر شروع و تا ۲٫۸ متر  و عرض ۸۰ سانتیمتر تا ۱ متر متغییر می باشد. قیمت این شال ها بر اساس اندازه مصرفی پارچه و نوع پارچه و گاها گیپور دوزی یا حاشیه گذاری متفاوت می باشد و از  ۱۰۰۰۰ تومان تا ۴۰۰۰۰ تومان برای تک فروشی در بازار موجود است.

روسری قواره بزرگ : این روسری ها که بر خلاف روسری های مدل قدیمی تر که دارای اندازه ۹۰ سانتیمتر و ۱۰۰ سانتیمتر بودند به ۱۲۰ سانتیمتر و ۱۴۰ سانتیمتر  تغییر کردند و با انواع جنس (روسری نخی , روسری نخ پنبه , روسری سوپر نخ  و گاها روسری بافت)با طرح های بسیار زیبا در بازار یافت می شود.

مدل های جدید شال و روسری
 
روسری قواره کوچک:
 
مدل های جدید شال و روسری