سرم مو چیست؟ مزایا و نکات استفاده از سرم مو

سرم مو چیست؟ مزایا و نکات استفاده از سرم مو

 

سرم مو چیست و نقش آن در مراقبت مو ؟

سرم مو یک محصول مراقبت از مو است که در شکل مایع قرار می گیرد و در قوام ضعیف تر است. سرم مو با یک دسته از مواد شیمیایی، از جمله سیلیکون، سرامید و اسیدهای آمینه تشکیل شده است. سیلیکون می تواند به عنوان ماده جادویی در این سرم های علامت گذاری شده باشد، زیرا این ماده اولیه است که باعث می شود موهای صاف، سرخ مایل به قرمز آزاد و همچنین درخشندگی را به آنها می افزاید.

هنگامی که سرم مو روی موها قرار می گیرد، تمایل دارد هر فولیکول مو را پوشش دهد و همچنین ترک های فولیکول را پر می کند و موها را صاف و نرم می کند. به غیر از اضافه کردن درخشش قابل توجه به مو، سرم مو نیز به عنوان یک لایه محافظ روی موها کار می کند. این موها را از گرما، اشعه UV مضر و همچنین خاک و آلاینده ها محیطی محافظت می کند.

سرم مو یک محصول برای مراقبت از موهای ایده آل برای افرادی که بخش زیادی از روز خود را در خارج از منزل می گذرانند را تشکیل می دهد. با استفاده از سرم موی مناسب که مناسب موهای شما است، می توانید زمان کلی مراقبت از مو را به طور چشمگیری کاهش دهید و می تواند به عنوان یک راه حل خوب برای مشکلات بسیاری از موها کار کند. 

 

مزایای استفاده از سرم مو :

سرم مو به شما کمک می کند تا روزهای بد موهای خود را به حالت های خوب و زیبا برگردانید، با اضافه کردن یک لایه براق و تغذیه از طریق محتوا و مواد  سیلیکونی این شادابی و زیبایی را به موهایتان عرضه کنید.

موهای شما اکنون با یک لایه از محتوای سیلیکون محافظ پوشیده شده است که باعث می شود آن را صاف، نرم و ابریشمی و درخشان ببیند. این به شما کمک می کند که موهای خود در مقابل تابش خورشید و آلایده محیطی محافظت نماید. سرم مو کمک می کند تا موهای خود را از شکستگی و شکننده شدن جلوگیری کنید. شما به راحتی می توانید آنها را در بسیاری از مدل های مرسوم، مدل دهید.

سرم مو حاوی اسید آمینه است که در حفاظت از موهای رنگ شده یا مدل مو کمک می کند. همچنین در تعمیر فولیکول های مو از ریشه کمک می کند. نور خورید هنگامی که منعکس شده بر روی موی سرم تغذیه شده قفل نگاه شفاف و خیره کننده جذابیت و تجدید نظر درخشان است.سرم ها تغذیه و حفاظت از مو را فراهم می کنند که روغن ها مفید را بدون چربی روغن و با استفاده از مواد مغذی استفاده می شود.سرم ها موهای شما را به راحتی قابل کنترل برای ایجاد سبک و یا مدل دل خواه آماده می کنند تا یکی از مدل های مختلف را امتحان کنید.سرم های مو از ریزش بی رویه مو نیز جلو گیری می کنند. از سرم مو با کیفیت خوب و مارک معتبر استفاده کنید. اطمینان از این که سرم مو برای نوع موی خاص شما فرموله شده است و با نیازهای موی شما نیز مطابقت دارد، حیاتی است.

در زیر مزایای استفاده از یک سرم مو مناسب برای موهای شما مناسب است.

 • سرم های مو به سرعت می توانند ظاهر و احساس موهای شما را تغییر دهند. میزان نرمی و براقی مو را که می تواند با راحتی مدیریت کنید، این یک رویا از هر دختر است و شما می توانید به راحتی این رویا را بدون هیچ مشکلی،حتی با مو های وز برآورده کنید.
 • اجزای موجود در سرم مو  شکاف فولیکول  مو را پر می کنند و بنابراین باعث می شود موها قوی تر شوند و شانس شکستگی  و مو خوره را کاهش می دهند.
 • برای موهای خشک سرم مو می تواند یک مزیت واقعی باشد زیرا سرم ها به راحتی در رطوبت و شادابی  مو و از خشکی مو جلوگیری می کنند.و یکی از بهترین ها در آرایش و مراقبت مو ایجاد می کند.
 • سرم های مو به عنوان پوشش پیشگیرانه ای عالی مو خوره و شکننده گی بصورت خودکار , کار می کنند تا موها را از گرما، تابش آفتاب، خاک، خاک و آلاینده ها محافظت کنند.
 • سرم های مو برای افرادی که حداقل زمان را صرف مراقبت از مو را دارند، بسیار مفید خواهد بود زیرا این محصولات  حداقل زمان و تلاش را برای مراقبت مو لازم دارد.
 • استفاده درست و به اندازه سرم مو می تواند برای مو های شما در یک میهمانی خوب زرق و برق مناسبی بهمراه داشته باشد.
 • سرم های مو باعث می شود موها قابل کنترل و یک ظاهر طراحی شده مو بسیار ساده تر شوند. از این رو اگر شما کسی هستید که ترجیح می دهید مدل موهای جدید و جالب را امتحان کنید، سرم مو می تواند برای شما محصولی خوب باشد. با سرم های مو بسیار راحت می توانید مدل موهای خود را انتخاب کنید.
 • اگر در فضای گرم از سرم بر روی موهای خود استفاده کنید، پس از استفاده از سرم مو قبل از اعمال حرارت، نه تنها به شما نتایج بهتر می دهد، بلکه موهای خود را از گرما محافظت می کند.
 • اگر موهای چرب دارید که به نظر می رسد پس از شستن به سرعت چرب می شوند، با استفاده از یک سرم مناسب مو می تواند یک راه حل خوب و آسان برای مشکل خود داشته باشد. بعضی از سرم های مو می توانند روغن های موی را بصورت پنهان نگاه دارند و باعث شوند شما از حالت مویتان لذت ببرید.
 • هر آنچه در این مطالب گفتیم، به این واقعیت اشاره می کنیم که هر مزیتی را می توانید از سرم مو دریافت کنید، دارای زیبایی طبیعت است . با این حال، این محصولات کیفیت بهتر موهای خود را بیشتر یا تغییر خواهند داد. سرم های مو کمک نمی کند که موهای شما سریعتر رشد کنند و به سلامت واقعی موهایتان اضافه کنید.

سرم مو

نحوه استفاده از سرم مو در خانه :

خرید سرم های موی سر و صورت که گران و کم کیفیت هستند، زباله است،مو طبیعی به ویژه برای زنان بسیار مهم است که در معرض آلودگی در محیط زیست قرار دارند و موجب شکستگی، سر و صدا، سقوط مو و چندین مشکل دیگر می شوند.پس بهتر است از کیفیت سرم مو مطمئن باشید تا بتوانید آن را در خانه به راحتی استفاده نمایید.

 سرم برای مو های خشک:

در بین زنان با موهای خشک با گرفتگی و در هم ریزی شدید بسیار شایع است برای خلاص شدن از شر این وضعیت موی آشوب های ناخوشایند، ما پیشنهاد می کنیم سرم مو خوب و باکیفیت را در خانه با استفاده از روغن های ضروری مانند چوب کریسمس و روغن اسطوخودوس آماده کنید. شما می توانید روغن کرچک را به عنوان روغن مو پایه مرطوب کننده انتخاب کنید تا پوست خود را به خوبی با این ماده طبیعی ماساژ دهید. چند قطره از روغن های ضروری مانند چوب کریستال و اسطوخودوس با 20 میلی لیتر روغن کرچک را مخلوط کنید. در صورتی که قوام کاملا ضخیم باشد، می توانید از روغن نارگیل نیز استفاده کنید. این را کاملا مخلوط کنید و مو و پوست سر خود را با این معجون شگفت انگیز ماساژ دهید. ماساژ تغذیه ای با این مخلوط طبیعی باعث می شود که موهای شما درخشش، قوی، ضخیم و متراکم باشد، در حالی که عمیق در داخل پوست سر نفوذ کرده و مواد مغذی اضافه شده را بازگردانید.

 سرم مو برای مو های چرب :

زنان با موهای چرب بدترین قربانیان موهای چرب هستند که اغلب آلاینده های محیط را جمع آوری می کنند. ذرات گرد و غبار همراه با ترشح طبیعی روغن در پوست سر به علت حضور سموم ناشی از غدد سباسه تولید روغن و گریس در موهای شما را سرعت می بخشد. این یک زمین کشاورزی ایده آل برای شوره سر و شپش است، بنابراین برای خلاص شدن از موهای روغنی خسته کننده، این انتخاب ما بهترین درمان طبیعی است. چند قطره روغن اسانس لیمو، نخود سیاه و نعناع را اضافه کنید و آن را کاملا با روغن نارگیل مخلوط کنید تا یک مخلوط ثابت و ضخیم ایجاد شود. از آنجا که نارگیل  روغن سبک هست، این کمک می کند تا موهای چرب را جذب کند و بافت نرم را به آنها بدهد. این مخلوط را روی مو و پوست سر بگذارید، به ویژه در انتها و ریشه هایتان. این به شما ظاهر طبیعی و اثر براق صاف می دهد.

سرم مو

چگونه یک سرم موی مناسب بخریم؟

یکی از مهم ترین موارد برای به دست آوردن مزایای خوب سرم مو، انتخاب محصولی مناسب و با کیفیت است که در واقع برای موهای شما مناسب است. سرم های مو در محدوده قیمت های مختلف در دسترس هستند اما اگر دوست دارید موهای خود را هرگز با پایین ترین قیمت هدایت نکنید. سرم مو را از یک برند معتبر بخرید تا بتوانید به آنچه که پرداخت می کنید، برسید. 

قبل از خرید سرم مو مهم است که شما کاملا در مورد نوع موی خود و آنچه که دقیقا به دنبال آن هستید آگاه هستید. همچنین برای بررسی سرم های مختلف موی موجود در بازار و برای پیدا کردن سرم که در واقع فرموله شده با مو های شما می باشد توجه زیادی نمایید.

هنگامی که شما شروع به استفاده از سرم مو می کنید دقت داشته باشید که در صورت بعد از چند هفته استفاده از سرم مو، موهای شما خشکتر می شود و یا اگر موهای خود را از دست می دهید، بلافاصله سرم مو را تغییر دهید. هنگامی سرم مو برای شما مناسب است که خرید سرم موی مناسب مناسبی داشته باشید.

برای داشتن  موهایرخشان و زیبا، مزایای آن و اینکه چقدر مهم است که چه سرم مو برای موهای خود را خریداری کنید، اکنون اجازه دهید ما از راه درست استفاده کردن از سرم مو آشنا کنیم. شما هرگز نمی توانید بهترین مزایای سرم مو با کیفیت خوب را بدست آورید مگر اینکه از راه درست استفاده کردن از آن را بدانید. بنابراین، خطوط باید بدانند که چگونه باید از سرم مو برای ایجاد حداکثر مزایا استفاده کنید.

شما می توانید سرم مو را با روش های مختلف بسته به نیازهای دقیق خود استفاده کنید. اکثر سرم های مو نیز دتارای دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه استفاده از محصول برای به حداکثر رساندن مزایای آن است. در اینجا برخی از رایج ترین روش های استفاده از سرم مو به طور صحیح است.

استفاده از سرم مو در موهای خشک شده با حوله:

این متداول ترین روش آموزش سرم مو است. موهای خود را با شامپو متداول خود بشویید. 3-4 قطره (برای موهای متوسط) سرم مو را در کف دست خود قرار دهید . حالا سرم را به طور مستقیم بر روی موهای خشک شده خود بمالید. شما باید سرم را به آرامی روی موهای خود را از نوک به بالا ماساژ دهید.هنگامی که کار را تکمیل کرده اید و هیچ سرمی در دست شما وجود نداشت، شانه ی خود را به آرامی با  دندان های بزرگ بچرخانید و موهای خود را به طور معمول خشک کنید .

سرم مو

 استفاده از سرم مو در مو های مرطوب:

به گفته متخصصان مو، می توانید از سرم مو به طور مستقیم به موهای مرطوب خود استفاده کنید، به ویژه اگر موهای خشک دارید . سرم مو در ایجاد رطوبت کمک می کند و موها را نرم و نرم تر می کند. هنگامی که سرم مو را به طور مستقیم بر روی موهای مرطوب خود قرار می دهید، مهر و موم زیبایی بیشتر مو ها را برای خودتان امضا کردید.

بنابراین , پس از شستن موهای خود، آب اضافی از موهای خود را کم کنید، اما از حوله استفاده نکنید. حالا 3-4 قطره (موهای متوسط) سرم مو را در دستان خود بگذارید، کف دستها را مالش دهید و روی موهای مرطوب خود بمالید , با این روش می توانید تفاوت بین زیبایی موی خودتان را ببینید.

استفاده از سرم مو برای مدل مو :

شما همچنین می توانید سرم مو را مستقیما پس از تکمیل حالت مو، به موهایتان اضافه کنید تا درخشش و لرزش بیشتر اعمال شود. این رطوبت را حفظ نخواهد کرد و مطمئنا بهترین راه برای استفاده منظم از سرم مو نیست، اما این می تواند یک گزینه مناسب برای به دست آوردن  موهای پر زرق و برق برای یک مهمانی یا یک فرصت خاص باشد. پس از اینکه موها را خشک کردید و مدل موی خود را انجام دادید، فقط 2-3 قطره (برای موهای متوسط) سرمهای مو در کف دست خود بمالید و سپس روی موهای مدل موها بمالید تا شفاف تر و قابل کنترل تر باشد.

نکاتی برای استفاده از سرم مو :

 • هنگام استفاده از سرم مو اطمینان حاصل کنید که شما آن را روی پوست خود نخواهید مالید. سرم های مو برای ریشه های مو شما مناسب نیستند و فقط برای آرایش مو و شفافیت و ترمیم مو مناسب می باشد.
 • همیشه سرم مو را از قسمت نازک موها شروع کنید و به انتهای مو به سمت پایین ماساژ دهید , از این رو باید بیشتر از سرم در انتها مو به جای قسمت متوسط ​​یا بالای موها استفاده کنید البته دقت داشته باشید که سرم را روی پوست سر ماساژ ندهید.
 • استفاده بیش از حد هر چیز مناسب نمی باشد. سرم مو نیز از این قائده مستثنی نیست پس سعی کنید در هفته یکی یا دو بار استفاده نمایید.
 • استفاده مداوم از سرم مو و نشستن موی سر باعث ایجاد شوره و چربی مو می شود .پس قبل و بعد از استفاده از سرم مو , موهای خود را کامل شستشو کنید.

در سایت فروشگاهی دوتایی دات کام انواع سرم مو , ماسک مو , روغن مو , کراتینه , شامپو تقویتی و … را با تنوع کالایی بالا و مناسب ترین قیمت بازار بصورت تکی و عمده خرید نمایید.تمام محصولات مراقبت مو و آرایش مو را در سایت مشاهده نمایید.