نکات مهمی در مورد ریمل ها

نکات مهمی در مورد ریمل ها

نکات مهمی در مورد ریمل ها

آشنایی بیشتر با ریمل های بلند کننده

همان‌گونه که از نامشان پیداست، ریمل‌های بلند کننده طول مژه‌ را افزایش می‌دهند. موی برس این ریمل‌ها نیز تراکم بیشتری دارد. به‌این‌ترتیب به‌راحتی می‌توانید ریمل را به تمامی قسمت‌های مژه و به‌خصوص نوک مژه‌ها انتقال دهید. توجه داشته باشید که نوک مژه‌ها باید ریمل بیشتری بگیرد تا بلند‌تر شود.

بانوانی که مژه‌های کوتاه و پراکنده‌ای دارند بهتر است برای زیبا‌تر جلوه‌دادن مژگان خود از ریمل‌های بلند‌کننده مژه کمک بگیرند. به این بانوان پیشنهاد می‌کنیم دست‌کم دو بار ریمل بزنند تا مژه‌های آن‌ها در بلند‌ترین شکل ممکن حالت بگیرد.

نکات مهمی در مورد ریمل ها

ریمل های حجم دهنده چگونه اند؟

در ریمل حجم‌دهنده، از موم و پلیمر سیلیکون بیشتری استفاده می‌شود؛ درنتیجه این ریمل‌ها حجم مژه‌ها را بیشتر از چیزی که هست نشان داده و ضخامت تارهای مژه‌ را نیز افزایش می‌دهند. بانوانی که مژه‌های کم‌پشتی دارند بهتر است سراغ این ریمل‌ها بروند.

از ریمل حجم دهنده می تونین برای برجسته کردن و ضخیم کردن مژه هاتون استفاده کنین. این نوع ریمل ها به دلیل فرمول غلیظی که دارن و خرده مژه هایی که داخل آنها هستش، باعث حجیم و ضخیم به نظر رسیدن مژه های شما می شن. گاهی اوقات داخل ریمل های حجم دهنده سیلیکون و موم وجود داره این مواد باعث می شه مژه های شما پرتر به نظر برسه و در نتیجه جذابیت و زیبایی چشم های شما را دو چندان می کنه. اگر می خواین مژه های شما حجیم تر به نظر برسه بهتره بعد از این که لایه اول ریمل خشک شد، لایه بعدی را بزنید.

نکات مهمی در مورد ریمل ها

چرا ریمل ضد آب

اگر از اون دسته افرادی هستین، که دوست دارین ریمل برای مدت طولانی بر روی مژه های شما باقی بمونه و یا در اثر شست شو به راحتی پاک نشه و یا حتی در استخر بر روی مژه هاتون باقی بمونه، استفاده از ریمل ضد آب را به شما توصیه می کنیم. این نوع ریمل ها به خاطر این که حاوی موم و مواد روغنی هستند، به هنگام گریه کردن و شست و شوی صورت دوام و ماندگاری بیشتری دارن. برای پاک کردن این ریمل های ضد آب می تونین از کرم های مرطوب کننده، پاک کننده ها و شامپو بچه استفاده کنین. همیشه در هنگام پاک کردن ریمل از روی مژه های خود در جهت رشد مژه ها این کار رو انجام بدین.

نکات مهمی در مورد ریمل ها

آیا نحوه صحیح ریمل زدن را میدانید؟

  • برای آرایش چشم خود، قبل از این‌ که برس را به مژه‌های‌تان بزنید، مقدار اضافی ریمل روی برس را پاک کنید.

  • هنگام ریمل‌ زدن باید برسش را به‌طور افقی بگیرید و بعد از ریشه به سمت نوک مژه‌ها ریمل بزنید، برس را کمی بچرخانید تا مژه‌ها از هم جدا شود، حواس‌تان باشد که خیلی مژ‌ه‌ها را از ریمل پرنکنید.

  • وقتی می‌خواهید مژه‌های پلک بالا را ریمل بزنید باید برس را بالای مژه‌ها بگیرید چون وقتی به مژه‌ها از بالا ریل بزنید، وزن مژه‌ها به سمت پایین می‌افتد و حالت بهتری می‌گیرند، اگر می‌خواهید مژه‌های پلک پایین را هم ریمل بزنید، بهتر است نسبت به پلک بالا ریمل کمتری استفاده کنید.

  • اگر می‌خواهید مژه‌‌ها به خاطر ریمل زیاد به هم نچسبند، بعد از هر دوری که ریمل می‌زنید صبر کنید تا خشک شود و بعد دوباره روی آن دور دوم را شروع کنید، معمولا یک تا ۲ دور ریمل کافی است ولی اگر می‌خواهید ریمل پرتری داشته باشید، ۲ تا ۳ دور بزنید.

برای از بین بردن گلوله های ریمل چه باید کرد:

مقداری آب داغ داخل یک ظرف بریزید و ریمل را در آن بگذارید اجازه دهید چند دقیقه داخل این آب داغ بماند که تمام گلوله هایش باز شود.