کرم صورت مناسب انواع پوست چیست؟

کرم صورت  مناسب انواع پوست چیست؟

یکی ازمواردی که باید در مراقبت از پوست به آن توجه کرد استفاده منظم از کرم یا لوسیون مناسب پوست است تا بتوان به حفظ جوانی و طراوت پوست کمک کرد و پوستی شاداب و سلامت را بوجود آورد.

نکته ای اساسی که باید به آن توجه ویژه نشان داد، اهمیت پوست بدن است زیرا تنها لباسی است که تا همیشه باید آن را به تن داشته باشیم. چگونگی انتخاب کرم مناسب پوست و شناسایی نیاز پوست صورت، دست، گردن و … است.

انواع کرم ها 

در کل کرم ها به دو دسته کلی کرم های :

1. بهداشتی

2. آرایشی

دسته بندی می شوند.

هر چند تفکیک این نوع کرم ها بسیار بهم شبیه است ولی در این دسته بندی کلی بیشتر کرم ها در گروه کرم های بهداشتی جا می گیرند.از جمله کرم های بهداشتی می توان به کرم های مرطوب کننده و آبرسان، کرم های ویتامینه، کرم های چربی و وازلین و انواع کرم های ماساژ و… اشاره کرد.

در گروه کرم های آرایشی می توان نامی از کرم های روشن کننده و برنز کننده، کرم های ضد چروک، کرم های لیفیتنگ و ضد پف و… برد.

استفاده از  کرم های متناسب با شرایط فصلی می تواند اهمیت و تاثیر بسیار بالاتری حتی نسبت به استفاده از کرم های گران قیمت ولی نامناسب داشته باشد. به طور مثال یکی از مواردی که بسیاری از افراد در فصول سرد مانند پاییز و بویژه زمستان از آن ناراضی اند و باعث ناراحتی آنان می شود خشکی پوست صورت و دستان است و زمانی که می خواهند با استفاده از کرم این کمبود را جبران نمایند به سراغ کرم هایی می روند به کرم های تقویتی و یا کرم ویتامینه شناخته می شوند ولی در بسیاری از موارد، تاثیر محسوسی را ایجاد نمی کند.

کرم-آبرسان_صورت

برای حل خشکی پوست ناشی از سردی هوا، بایستی از کرم های مرطوب کننده و یا کرم های آبرسان استفاده شود زیرا باعث حفظ انعطاف پوست شده و از سوزش، خشکی و یا حتی ترک خوردگی بواسطه کرم های مرطوب کننده و یا آبرسان برطرف می شود.

در مقابل زمانی که استفاده از مواد شوینده پوست بدلیل تماس با مواد شیمیایی حلال، باعث از دست دادن چربی مفید پوست شده و برای ترمیم این کمبود، نیاز است از کرم های تقویت کننده  و یا کرم های دارای چربی مناسب به جای کرم آبرسان استفاده شود.

توضیحا لازم بذکر است که در مواردی که افراد دارای دارای چین و چروک های پوستی و یا افتادگی پوست هستند لازم است تا براساس براساس سن و میزان آسیب وارد شده به پوست دست به انتخاب بزنند، زیرا استفاده کرم دست و صورت نامناسب با شرایط پوستی که قویتر و دارای دوز بالاتر از نیاز و ظرفیت پوست باشد، نه تنها برای پوست مفید و موثر نخواهد بود بلکه در مواردی باعث بروز حساسیت و تخریب بافت پوستی نیز خواهد شد.