وکس_صورت.
کرم موبر و وکس چیست؟

 کرم موبر و وکس

استفاده از کرم‌های موبر جدید یا سنتی را یکی از روش‌های موقت در از بین بردن موهای زائد بدن است که مصرف این کرم‌ها که انواع مختلفی دارند، دارای عوارض و محاسنی نسبت به روش‌های دیگر رفع موهای زائد است.

بیشترین عارضه در استفاده از کرم‌های موبر جدید یا سنتی، ایجاد خشکی پوست و حساسیت، در مصرف کنندگان آن است یا این که به علت ترشح غیر طبیعى مقادیر زیاد آندروژن‌ها باشد و تولید زیاد آندروژن در بدن یک خانم ممکن است به علت یک غده یا تومور ترشح کننده هورمون مردانه، یا به طور شایع تر به علت بیمارى تخمدان چند کیست باشد.

موم-وکس-خانگی

برخى از داروها نیز مى‌توانند هیرسوتیسم ایجاد کنند؛ از جمله قرص‌هاى ضد باردارى خوراکى، هورمو‌ن‌ها و استروئیدهاى آنابولیک، همچنین پس از یائسگى هیرسوتیسم در خانم ها عارضه شایعى است که به نظر می‌رسد که هیرسوتیسم داراى یک زمینه خانوادگى هم باشد در صورت ابتلا به هیرسوتیسم پزشک ممکن است آزمایش هایى از شما به عمل آورد تا علت آن را کشف کند.

از کرم های موبر می توان برای از بین بردن موهای تمامی قسمت های بدن می توان استفاده کرد.

کرم موبر، موها را در سطحی پایین تر از تیغ قطع می کنند لذا موها کمی دیرتر در می آیند و بر خلاف تیغ، نوک موها پس از اصلاح تیز نمی شود و پوست نرم تر خواهد بود بنابراین کرم های موبر برای از بین بردن موهای زاید صورت خانم ها نیز مناسب ترند

البته در آقایانی که موهای زبر در ناحیه گردن داشته و با اصلاح مشکل دارند، کرم های موبر جایگزین خوبی برای اصلاح هستند برداشتن موهای زاید دیگر قسمت های بدن با کرم موبر در زنان و مردان تفاوتی ندارد

وکس-خانگی

استفاده از کرم های موبر در کودکان ضرورتی ندارد، زیرا در سنین کودکی موی زایدی وجود ندارد که بخواهیم آن را برطرف کنیم. به علاوه این که پوست کودکان لطیف و حساس بوده و امکان آسیب پوستی در آن ها بیشتر است

استفاده از کرم های موبر در نوجوانان بعد از سن بلوغ بلامانع است بعد از سن بلوغ با درآمدن موهای زاید در ناحیه زیر بغل و تناسلی، در صورت تمایل می توان از کرم موبر برای از بین بردن موهای زاید این نواحی استفاده کرد

به غیر از مورد فوق، تفاوت دیگری در کرم های موبر وجود ندارد. انواع مختلف کرم های موبر بیشتر از نظر رنگ، عطر یا بسته بندی با هم فرق دارند مهم این است که شرکت های سازنده، استاندارد تولید را رعایت کرده و از تبلیغات اغراق آمیز و گمراه کننده پرهیز کنند برخی شرکت های سازنده، مواد افزودنی مثل ژل آلوئه را یا ترکیبات نرم کننده دیگر را به کرم اضافه می کنند.

کرم-مو-بر-خانگی

مواد اصلی کرم های موبر، سدیم تیوگلیکولات و کلسیم هیدرواکسید (نوعی باز) است

ماده اصلی تشکیل دهنده ی مو کراتین است کرم های موبر ماده کراتین را حل می کنند این کار را با حل کردن پیوندهای شیمیایی سولفور درون کراتین انجام می دهند به این ترتیب منجر به شکسته شدن و کنده شدن مو می شوند لایه سطحی پوست نیز حاوی کراتین است لذا اگر کرم موبر برای مدت طولانی روی پوست باقی بماند، امکان آسیب رسیدن و تحریک پوست افزایش می یابد.

ممکن است آلرژی به مواد نگهدارنده ، عطر و یا افزودنی های دیگر درون کرم موبر باشد اگر در محل مالیدن کرم، التهاب و قرمزی و خارش ایجاد نشد، یعنی احتمالا به این کرم موبر حساسیت ندارید.

اشکال مختلف کرم های موبر در بازار وجود دارند اشکال اسپری، ژل و موس نیز موجود است. ماده اصلی تشکیل دهنده این اشکال مختلف یکسان است و فرقی با هم ندارند اما انواع کرم های موبر برای نواحی مختلف بدن وجود دارد؛ مثلا کرم موبر برای صورت با کرم موبر دیگر نواحی بدن تفاوت دارد این تفاوت در غلظت ماده مؤثره ی آن است کرم مخصوص صورت، ماده مؤثره ی رقیق تری دارد.

به غیر از مورد فوق، تفاوت دیگری در کرم های موبر وجود ندارد انواع مختلف کرم های موبر بیشتر از نظر رنگ، عطر یا بسته بندی با هم فرق دارند مهم این است که شرکت های سازنده، استاندارد تولید را رعایت کرده و از تبلیغات اغراق آمیز و گمراه کننده پرهیز کنند برخی شرکت های سازنده، مواد افزودنی مثل ژل آلوئه را یا ترکیبات نرم کننده دیگر را به کرم اضافه می کنند.

افرادی که از این کرم‌ها استفاده می‌کنند، بسته به نوع پوست‌شان ممکن است دچار خشکی پوست شوند که در این صورت لازم است، بعد از مصرف این نوع موبرها از روغن‌های طبیعی مانند زیتون، بادام و کرم‌های حاوی روغن که در داروخانه‌ها و لوازم بهداشتی به فروش می‌رسد، استفاده کنند.

موم-عربی-خانگی

تبلیغ کرم موبر دائمی، عجیب و غیر علمی است هیچ کرم موبر با خاصیت از بین بردن دائمی موها وجود ندارد حتی هیچ کرم موبری با خاصیت کاهش موهای زاید نیز وجود ندارد.

البته کرم هایی با خاصیت کاهش موهای زاید وجود دارند، ولی این کرم ها موبر نیستند بلکه این کرم ها را مثل کرم معمولی روزی دو بار باید به ناحیه مودار مالید. در طی مصرف مداوم، به مرور زمان منجر به کاهش موهای زاید ناحیه مورد نظر می شوند این اثر کاهش موهای زاید تا وقتی ادامه می یابد که شما به مصرف آن کرم ادامه دهید با قطع مصرف کرم موها به حالت طبیعی برمی گردند، یعنی اثر دائمی ندارند.

به جز چرب کردن پوست بعد از استفاده از موبرها، می‌توان از مرطوب کننده هم استفاده کرد، اما در بعضی مواقع تنها خشکی پوست، عارضه استفاده از این نوع کرم‌ها نیست و ممکن است پوست با التهاب و بثورات جلدی همراه باشد.

برتری استفاده از موبرهایی که به شکل کرم هستند، در این است که شانس فرو رفتن موهای تازه در آمده در پوست بسیار کمتر از زمانی است که فرد از تیغ یا ژیلت و دستگاه‌های موکن یا «اپیلاسیون» استفاده می‌کند همچنین گاهی بعد از این‌که از موکن‌ها استفاده می‌شود، جوش‌های ریزی در برخی نقاط مشاهده می‌شود که ناشی از برگشتن مو به داخل پوست است، اما بعد از استفاده از کرم موبر این جوش‌ها به وجود نمی‌آیند بنابراین استفاده از کرم های موبر به نسبت استفاده از تیغ و ژیلت، عوارض کمتری دارد.

اما با استفاده از دستگاه‌های موکن، به دلیل جدا شدن موهای زائد از ریشه، رویش مجدد موها با تاخیر بیشتری در مقایسه با زمانی که از ژیلت و یا کرم موبر استفاده می‌شود، همراه خواهد بود.

راه حل دیگر

موم انداختن یا وکس کردن صورت و بدن که خانوم ها بیشتر با این اسم می شناسند یکی از راههای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت است که با استفاده از موم یا همون wax که در کل چندان فرقی هم با هم در ماده اصلی نمی کنند.

بین سالن کارها اسمهای جدیدی برای وکس معمول شده که تقریبا همان کار را انجام میده اما با اسمهای متفاوت مثل شمع، جلبک دریایی و…

پیشنهاد می شه اونایی که با بند انداختن مشکل دارند از وکس استفاده کنند چون برای این خانوم ها خیلی راحت تره و درد کمتری هم داره در مقابل بند انداختن؛ بعضی ها که با بند انداختن پوستشان زخم می شود و با وکس بهتر کنار می ایند.

یه نکته مثبت وکس اینه که موقع کندن پوست زیر وکس به نوعی لایه برداری هم می شود چون علاوه به موهای زائد که به موم ها و یا وکس ها می چسبند پوست های مرده ولکه های روی پوستی هم با موهای زائد به وکس می چسبند و یه جورایی موقع کندن وکس کار پاک سازی و لایه برداری هم انجام می شود و پوستتون برای چند روز شفاف و روشن می شود.

موم بدن

برای این که موهای زیر پوستی نداشته باشید حتما از کرم های لایه بردار آرایشی استفاده کنید بعد از هر بار وکس احتمال موهای زیر پوستی زیاد می شود چون پوست نازک شده و موها داخل رشد مجدد امکان داره زیر پوست رفته و رشد کنن که ما این رو نمی خوایم؛ پس لایه های بسیار سطحی از پوستمون رو بر می داریم تا سر مو های در حال رشد از پوست بیرون امده و زیر پوست باقی نمانند تا رشد کنن و پوست روی آنها رو بگیرد.

در حین وکس کردن(شمع انداختن) ممکن است برخی مناطق دچار خونریزی سطحی به صورت لکه‌های قرمز شود چرا که طی وکس کردن نه تنها مو بلکه در پوست‌های نازک و حساس لایه‌های نازکی از پوست نیز تحت کشش قرار می‌گیرد.

وکس صورت در بعضی مناطق می‌تواند با بروز واکنش‌های آلرژیک همراه باشد زیرا روش نادرست استفاده از وکس صورت می‌تواند منجر به تحریک یا سوزاندن پوست شود.

نکته مهم دیگر اینکه در صورتیکه در حال درمان با رتینوئیدها به عنوان لایه بردار و یا اکوتان در درمان آکنه هستید، بهتر است از مصرف وکس  بصورت متداول و زیاد خودداری کنید چرا که پوست شما به دلیل مصرف این داروها نازک‌تر می‌شود و احتمال بروز عوارض در شما بیشتر است.

در سایت فروشگاهی دوتایی دات کام و در قسمت اصلاح صورت و بدن انواع وکس و موبر را با برند های مختلف و با بهترین قیمت بازار مشاهده و در صورت تمایل خرید نمایید.