ماسک-صورت-تنوع
14 ماسک موی خانگی برای تقویت و درمان مو هایتان

14 ماسک موی خانگی برای تقویت و درمان مو هایتان

14 نوع ماسک موی خانگی با استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک که می تواند در سلامت و زیبایی موهای شما بسیار مفید باشد را در این مقاله معرفی خواهیم کرد:

1- ماسک تخم مرغ : تخم مرغ، بویژه زرده تخم مرغ یک منبع غنی از پروتئین و چربی های مفید است که مرطوب کننده پوست سر است. سفیده تخم مرغ حاوی آنزیم که برطرف کننده چربی پوست و تمیز کننده عمقی پوست است. کافی است به مدت نیم ساعت آنرا روی پوست سر خود بگذارید و سپس با یک شامپو نرمال بشویید. در دوره های هفتگی یکبار می توانید اثربخشی آنرا مشاهده کنید.

ماسک تخم مرغ

2- ماسک توت فرنگی : میوه توت فرنگی مقادیر فراوانی رطوبت به مو و ریشه ها می رساند و بوی بسیار دلنشینی را ارائه می کند. برای تهیه ماسک توت فرنگی کافی است چند عدد توت فرنگی ، 2 قاشق روغن نارگیل و 2 قاشق عسل مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت بر روی مو قرار دهید و سپس با شامپو بشویید.

ماسک توت فرنگی

3- ماسک مو مایونز : این نوع ماسک مو برای درخشان کنندگی و آبرسانی استفاده میشود. برای ماسک مو مایونز، یک چهارم فنجان سس مایونز و چند قطره روغن را ترکیب کرده و بر روی مو و پوست سر قرار دهید و سپس با شامپو به خوبی بشویید.

 

 

4 – ماسک مو روغن نارگیل و روغن بادام : یک ماسک ویژه که مانند ماسک سالن کارایی دارد، برای این منظور 3-4 قاشق غذاخوری سفیده تخم مرغ و 4-5 قاشق روغن بادام به همراه 2 قاشق غذاخوری روغن نارگییل مخلوط کرده و بر روی مو یک ساعت قرار دهید و بعد با آب سرد بشویید.

5 – ماسک مو آلوئه ورا و روغن زیتون : برای این ماسم معجزه آسا 4-5 قاشق پالپ آلوئه ورا و یک قاشق روغن زیتون و یک زرده اخم مرغ را مخلوط کرده و روی موهای خشک و شکننده خود بگذارید و پس از نیم ساعت با آب سرد بشویید.

6 – ماسک مو روغن زیتون، شیر و تخم مرغ : یک فنجان شیر، 2عدد سفیده تخم مرغ و چند قطره آبلیمو و 2 قاشق روغن زیتون را مخلوط کنید. ماسک بدست آمده را بین 15-20 دقیقه روی مو بگذارید و سپس با یک شامپو ملایم بشویید.

7- ماسک مو عسل و موز : یک موز را رنده کنید و با یک قاشق عسل مخلوط کنید. مخلوط فوق را به پوست سر بمالید و سپس با آب ولرم بشویید و پس از آن شامپو استفاده کنید. این ماسک مو حداقل هفته ای یک مرتبه استفاده کنید. این ماسک مو رطوبت رسان و نرم کنندگی را به موهای شما هدیه می کند.

8- ماسک مو شیر و عسل : از بهترین نمونه ماسک هایی است که برای موهای آسیب دیده و شکننده است که در هر دو مورد باعث جوانسازی مو می شود. برای تهیه ماسک 2قاشق چای خوری عسل را با 2 فنجان پر شیر مخلوط کنید.

9- ماسک مو تخم مرغ و مایونز : یکی از بهترین انواع ماسک مو برای رفع فر بودن موهاست. این ماسک مو از ترکیب 2 سفیده تخم مرغ و بهم زدن زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری سس مایونز است، پس از نیم ساعت از روی مو بودن، آن را با شامپو ملایم بشویید.

10- ماسک مو روغن جوجوبا : ماساژ دادن منظم پوست سر با روغن جوجوبا باعث می شود تا گردش خون در ناحیه مو بیشتر شود و رطوبت را به پوست سر می رساند. کافی است یک ساعت قبل از شستن مو، ماسک فوق را به سر بمالید.

11- ماسک مو موز و آووکادو : میوه آووکادو می توان بعنوان راه حل عملی رفع خشکی و فر بودن مو بکار رود و زمانی که بصورت ترکیب با موز شود، این تاثیر بی بدیل تر می شود. برای ساخت ماسک مو ابتدا نصف موز را با یک فنجان آووکادو که هر دو رنده شده اند ترکیب کنید و همچنین می توانید یک چهارم فنجان طالبی و یک قاشق ماست را نیز به آن اضافه کنید. کافی است ماسک موی تهیه شده را به مدت 15 دقیقه روی موها قرار دهید و سپس بشویید. این ماسک مو را می توان هفته ای یکبار بکار برد.

12- ماسک مو آووکادو و مایونز : این ماسک مو مانند یک نرم کننده کاربرد دارد و از برخی صدمات مو پیشگیری کند. آووکادو سرشار از چربی مفید است که طراوت ر به موهای شما اضافه می کند . کافی است نصف آووکادو را رنده کنید و با 2 قاشق مایونز مخلوط کرده و سپس به مدت 20 دقیقه بر روی موها بگذارید و بعد با شامپو بشویید.

13- ماسک مو سرکه انگور و ماست : با استفاده از این نوع ماسک مو میتوانید روغن و چربی اضافی پوست خود را کنترل کنید. برای استفاده از این ماسک مو کافی است یک قاشق چایخوری سرکه را با نصف فنجان ماست مخلوط کنید و همچنین در صورت تمایل یک قاشق چایخوری عسل را هم به آن اضافه کنید و به مدت نیم ساعت روی پوست سر قرار دهید و سپس آبکشی نمایید.

14- ماسک مو روغن بادام، عسل و سرکه سیب : راهکاری موثر برای رفع خشکی مو های شما این ماسک مو است. یک کاسه کوچک مهیا کنید و با 2 قاشق شامخوری عسل و یک قاشق روغن بادام و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط شده است را به سرتاسر موها و پوست سر خود آغشته کنید(بیشتر بر روی نواحی آسیب دیده تمرکز کنید). این ماسک مو را یک ساعت روی مو قرار دهید. عسل در واقع یک نرم کننده مو است. اگر از این ماسک 2 بار در ماه استفاده شود، تاثیراتی بسزا دارد.

ما در فروشگاه اینترتنی دوتایی تمام تلاش خود را داریم تا مارک های معروف و جدید را با مواد اولیه ارگانیک (طبیعی) مانند آووکادو، شی باتر و مواد مغذی مانند کراتین و آرگان و … با قیمت های پر تخفیف بصورت تکی و عمده در اختیار شما قرار دهیم.